OCHRANA A ÚDRŽBA

Je dobré čerstvou (a to i starší než 28 dní) betonovou dlažbu pravidelně zavlažovat vodou, hlavně v letních měsících při vysokých teplotách, kdy může dojít k tzv. spálení betonu.

Povrchová vrstva venkovní betonové dlažby vlivem vysokých teplot křehne a ztrácí svoji pevnost. Následně pak může dojít k poškození povrchu betonové dlažby.

Beton potřebuje nejen pro své zrání, ale i svou pružnost vodu!

V zimních měsících nevystavujeme betonovou dlažbu žádným zbytečným chemickým vlivům. Sněhovou nadílku odklízíme mechanicky nářadím, které nepoškodí povrch dlažby.

K rozmrazení ledové vrstvy na povrchu venkovní dlažby v žádném případě nepoužívejte kuchyňskou sůl, ale posypovou sůl k tomu určenou a zároveň nepřekračujte nejvyšší přípustnou dávku na plošnou jednotku.

Ke zdrsnění zasněženého nebo zledovatělého povrchu použijte raději písek nebo strusku.

Dlažbu z betonu doporučujeme čistit několikrát do roka zametáním nebo účinnějším způsobem a to omýváním proudem vody z hadice nebo použijte vysokotlaký čistič (vapka) s přípustným tlakem.

Drobné skvrny na povrchu vydlážděných ploch lze rovněž čistit chemicky. Převážně na předem navlhčený povrch venkovní betonové dlažby, se aplikuje chemický čisticí prostředek jako je např. BETONCLEANER, který je účinný i při odstraňování vápenných výkvětů.

Kvalitní ekopaliva také u nás!

Široký výběr dřevěných briket a pelet za vynikající ceny.

Více na na www.ekopaliva-karvina.cz

 

Náš tip!

Nejoblíbenější ...celý článek

Novinky

Každoročně se snažíme zahájit sezónu nějakou novinkou.

Mezi naše nejoblíbenější a zároveň nejprodávanější dlažby

patří dlažby čtvercové a to o rozměru 30x30 cm.

Oblíbené jsou především pro svou ...celý článek

 
 
 
Petr Macháček | Wheel Clothing | Svěží vítr | Drakknet.cz | Vrata - Morava.cz | Wheelweb.cz | Garážová vrata | Žaluzie - Morava.cz